Často kladené otázky

Na této stránce naleznete odpovědi na často kladené otázky, které se mi v e-mailu opakují. Důrazně žádám o jejich přečtení, než napíšete e-mail. Ušetříte tak čas sobě i administrátorovi. Díky.

Zapomněl jsem heslo ke svému účtu, ale znám uživatelské jméno

Na stránce pro přihlášení vyplňte uživatelské jméno a klikněte na Zaslat zapomenuté heslo na e-mail. V e-mailu vám přijde nově vygenerované heslo, pod kterým se přihlásíte a následně si jej můžete změnit

Zapomněl jsem uživatelské jméno (popř. i heslo)

Napište administrátorovi váš e-mail. Prosím berte v potaz, že administrátor nesedí u e-mailu 24 hodin denně a proto napsat to 10 minut před začátkem závodu s tím, že nemáte natipováno, pravděpodobně není dobrý nápad.

Chci změnit kontaktní e-mail

Po přihlášení v sekci Upravit údaje jednoduše změníte.

Ve výsledcích vidím své jméno, ale není podbarveno žlutě

Přihlašujete se správným uživatelským jménem, ale se špatnou velikostí písmen. Přihlašujte se přesně tak, jak se vidíte ve výsledcích (tj. "Petr" není "petr").

Tipoval jsem závod ale nejsem ve výsledcích

Zkontrolujte si, zda jste opravdu tipovali správný závod. Často se stává, že tipujete závod, který se jede až za týden v jiné lokalitě. Závody se odemykají 7 dní před začátkem, takže o víkendech se občas stává, že jsou odemčeny např. 2 sprinty nebo 2 stíhací závody. Při pokusu o tipování závodu který je déle než 5 dní před začátkem jste vyzváni k potvrzení, že opravdu chcete tipovat daný závod. Pokud jste přesvědčeni, že máte natipovaný správný závod, zkuste v sekci Tipovat otevřít daný závod, zda jsou tam uloženy vaše tipy. Pokud ano, kontaktujte administrátora, nejlépe s e-mailem potvrzujícím vaše tipy.

Nedostal jsem body za jednoho závodníka, přestože bodoval

Zkontrolujte si prosím vaše tipy v sekci Tipovat, zda máte opravdu správného závodníka. Často se stávají chyby hlavně v sourozeneckých dvojicích - např. J.T.Boe a T.Boe nebo S.Gasparin, A.Gasparin a E.Gasparin.

Při přihlašování systém píše chybné jméno nebo heslo, co s tím?

Zkontrolujte, zda jste správně zadali heslo i uživatelské jméno, bez překlepů, s diakritikou a správnou velikostí písmen. Pokud je vše správně, pravděpodobně máte chybné heslo. Můžete si nechat vygenerovat nové stisknutím tlačítka "zaslat zapomenuté heslo na e-mail" (nechte vyplněno uživatelské jméno). Pokud se zobrazí informace o odeslání, na e-mailu, který jste použili v registraci naleznete zprávu s nově vygenerovaným šestimístným heslem, kterým se přihlašte. Následně doporučuji heslo změnit v sekci Upravit údaje. Pokud e-mail nešel odeslat, je chyba v uživatelském jméně.

Nepřišel mi e-mail se zapomenutým heslem, co s tím?

E-mailový SMTP server občas používá ochrannou dobu před odesíláním mailů, pokud je na něj větší počet požadavků v krátkém časovém intervalu. Vyčkejte 10-20 minut a když e-mail ani tak nedorazí, zkuste si jej nechat zaslat opakovaně.

E-maily, které mi chodí ze systému, mají nečitelný obsah, co s tím?

Tato chyba byla zaznamenána pouze u uživatelů se schránkou na webu www.centrum.cz. Pokud mezi ně patříte a chodí vám takto poškozené e-maily, můžete zkusit přenastavit úroveň ochrany před SPAMem ve vašem e-mailu. Pokud toto nepomůže, doporučuji si založit pro účely tipovačky e-mailovou adresu na jiném webu.

Jsem zaregistrován, ale nedaří se mi přihlásit, co s tím?

Vyzkoušejte jiný internetový prohlížeč. Web byl testován v nejnovějších verzích Chrome, Firefoxu i Internet Explorer, mělo by ve všech fungovat. Když to nepomůže, zkuste si nechat zaslat zapomenuté heslo heslo a poté, co Vám dorazí e-mail s tímto heslem se s jeho využitím přihlásit. Pokud ani to nepomůže, napište administrátorovi e-mail.

Nepodařilo se mi zaregistrovat do tipovačky, co s tím?

Ověřte, že postupujete správně. Registrace do tipovačky a registrace na diskusní fórum jsou odlišné, je potřeba se registrovat zvlášť do obou. Pokud jste se registrovali do tipovačky, měl by vám dorazit potvrzující e-mail s údaji. Ale i kdyby nedorazil, neznamená to, že registrace neproběhla. Registraci ověříte přihlášením v sekci "Přihlásit" vyplněním jména a hesla.

Mohu změnit závodníka v týmu (např. pokud v sezóně nestartuje)?

Pouze do uzavření soutěže před prvním individuálním závodem. Jinak ne, žádné změny po uzavření nejsou možné, ať je důvodem ukončení kariéry, vynechání sezóny pro zranění nebo cokoliv. Pravidla jsou takto nastavena pro všechny stejně a jen tak lze dosáhnout spravedlivého výsledku.

Zdá se mi, že mám méně bodů v týmové soutěži, než bych měl mít, není to chyba?

Vše počítá automat a ten chyby nedělá. Prosím vezměte v úvahu pravidlo, že se počítají body pouze za nejlepších pět závodníků z týmu bodujících v závodě, viz pravidla týmové soutěže. Boduje-li šest nebo sedm závodníků z Vašeho týmu, body dostanete za nejvýše pět z nich.

Proč jsou v seznamu závodníků jména, která ukončila kariéru nebo jsou dlouhodobě zranění?

Databázi průběžně doplňujeme, ale odebírání je komplikovanější a hlavně u závodníků, kteří by se mohli vrátit, je následně problém s opětovným zařazením a jejich napárováváním na původní jméno. Prosím vezměte v úvahu, že změny tohoto druhu je vhodné dělat PŘED nebo PO sezońě, ne v jejím průběhu. Díky za pochopení.

Pokud jste nenalezli odpověď, můžete napsat do diskusního fóra nebo na e-mail administrátora. Při komunikaci e-mailem prosím vždy uvádějte vaše uživatelské jméno.

Administrátor